Dodany: 2010-09-16 10:37:48
 

Kredyty i pożyczki czyli skąd wziąć pieniądze na własne M?Pożyczki i kredyty są najczęściej jedynym rozwiązaniem dla osób zamierzających kupić mieszkanie. Dzisiejsze realia raczej nie dają szans młodym osobom, młodym małżeństwom na kupienie mieszkania z własnych oszczędności.


Chcąc się usamodzielnić mamy możliwość wynajęcia stancji i płacenia pieniędzy ich właścicielowi. Oraz płacenia podobnych pieniędzy bankowi z tą różnicą, że jest to opłata za własne mieszkanie.

Pożyczki i kredyty jakie oferują nam banki i przedsiębiorstwa finansowe są tak zróżnicowane że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie wariant. Wśród kredytów wyróżniamy następujące:

 

  • kredyty hipoteczne czyli mieszkaniowe

  • kredyty gotówkowe

  • kredyty konsolidacyjne

  • karta kredytowa

 

Pożyczki to także rodzaj kredytów, tylko przyznawane na nieco innych warunkach. Czy korzystniejszych to zależy od możliwości i potrzeb pożyczkobiorcy. Jedni spełniają warunki by zaciągnąć najkorzystniejszy z wymienionych wariantów, kredyt hipoteczny. Ci których na to nie stać uciekają się do pożyczek. Jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę należy szczególnie uważnie przyjrzeć się warunkom proponowanym przez przedsiębiorstwa finansowe..Nick: