Dodany: 2010-09-16 12:08:27

Jak sprawnie spakować całe mieszkanie?Przewiezienie dużych, jednoczęściowych elementów staje się łatwe w momencie wynajęcia firmy, która się w tym specjalizuje. Trudnością okazuje się wówczas spakowanie małych elementów, które w łatwy sposób można zgubić i co gorsza zniszczyć kładąc jedną rzecz na drugą.


W domu nie brakuje rzeczy szklanych, które szczególnie podczas transportu mogą się potłuc. Trzeba dokładnie zabezpieczyć noże i inne ostre przedmioty mogące przebić się przez karton i zranić osobę, która go będzie niosła. Aby przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie należy przestrzegać kilku zasad:

artykuły ze szkła owijamy w papier, gazety i wstawiamy, jeden obok drugiego do kartonu. Pamiętajmy aby nie stawiać takich kartonów na spodzie

Książki i inne twarde i ciężkie przedmioty możemy pookładać w kartony i wstawić jako pierwsze do samochodu transportującego

Meble i cenne przedmioty należy koniecznie owinąć tzw. folią bąbelkową

Ważne jest aby przewidywać w jaki sposób poukładane w samochodzie paczki będą „zachowywały” się podczas transportu. Aby zapobiec przewróceniu się telewizora najlepiej od razu położyć go monitorem do dołu, np. na miękkim worku z kocami czy kołdrami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak sprawnie spakować całe mieszkanie?
Nick: