Dodany: 2010-09-16 13:13:30

Prawny status mieszkaniaFakt znalezienia mieszkania, które przypadło nam do gustu jest dużym sukcesem. Nie jest to jednak równoznaczne, że mieszkanie to na pewno kupimy. Przed nami sprawdzenie wielu istotnych informacji. Przed wszystkim musimy sprawdzić status prawny mieszkania którym się interesujemy.

 

Po pierwsze  zażądajmy od właściciela aktu notarialnego, który stanowi o nabyciu przez niego lokalu. Dowodem, że mieszkanie jest jego własnością hipoteczna będzie wyszczególniony na akcie numer ksiąg wieczystych, prowadzonej przez odpowiedni Sąd Rejonowy. Wgląd do ksiąg wieczystych jest ogólnie dostępny, także możemy skorzystać także z tego przywileju. Jeżeli jest to mieszkanie własnościowe spółdzielcze, księgę wieczysta będzie posiadało tylko wtedy, gdy właściciel obciążył je hipoteką.

Jeżeli chcielibyśmy mieć dowód kto jest właścicielem posiadającym prawo do lokalu należy udać się spółdzielni po stosowne zaświadczenie.

Nie daj się oszukać, dlatego uważnie przyjrzyj się wszystkim dokumentom, jeżeli jest taka możliwość, koniecznie z niej skorzystaj i sprawdź wpis do ksiąg wieczystych..Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawny status mieszkania
Nick: