Dodany: 2010-09-16 13:14:04
 

Sprawdź czy nie kupiłeś lokatoraW mieszkaniu, które chcemy kupić najprawdopodobniej jest ktoś zameldowany. Nie ufaj właścicielowi, który mówi, że tylko on ma meldunek w tym lokalu. Należy uzyskać z biura meldunkowego zaświadczenie, kto jest zameldowany w mieszkaniu i na jakich zasadach.


Jeżeli zdecydujemy się na kupno wybranego mieszkania należy zastrzec właścicielowi, że konieczne będzie jego wymeldowanie się jeszcze przed zawarciem transakcji lub podpisanie na umowie kupna sprzedaży odpowiedniej adnotacji dotyczącej terminu do którego wszystkie zameldowane w lokalu osoby, muszą się wymeldować.

Samo zameldowanie się osoby jest tylko procesem administracyjnym, jednak wymeldowanie przysparza często wielu problemów i nieprzyjemności a dodatkowo wiąże się z dodatkowym postępowaniem administracyjnym.

Jeżeli osoba zameldowana nie będzie chciała się wymeldować sama, postępowanie może być nieco trudniejsze. Należy skierować sprawę na drogę sądową. Warto więc zawczasu sprawdzić czy razem z mieszkaniem nie „nabyliśmy” lokatora..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sprawdź czy nie kupiłeś lokatora
Nick: