Dodany: 2010-09-16 13:14:48
 

Sprawdzamy stan technicznyDecyzja zapadła, kupujemy mieszkanie. Wszystkie formalności okazały się być bez zarzutu. Ostatnią rzeczą jaka powinniśmy sprawdzić jest ogólny stan techniczny mieszkania. Nawet jeżeli znajdziemy jakieś usterki, nie zniechęcą nas już zapewne do zrezygnowania z mieszkania. Zbyt dużo czasu poświęciliśmy na załatwienie koniecznych formalności.


Warto jest jednak porozmawiać z właścicielem o o statecznej cenie, która powinna się choć trochę zmienić. Lub poproszenie właściciela o naprawienie tych usterek, które nie pozwalają na użytkowanie lokalu od zaraz, czy uzupełnienie brakujących rzeczy, które powinny znajdować się na stanie.

Konieczną czynnością, którą musimy wykonać, jest spisanie liczników wody, prądu i gazu jeżeli takowy jest w mieszkaniu. Jest to bardzo istotne przy późniejszym rozliczeniu się z miesięcznych opłat w poszczególnych przedsiębiorstwach. Zanim liczniki zaczną „pracować” na nasze konto należy zgłosić się do zakładu energetycznego i gazowni w celu zgłoszenia nowego właściciela. Potrzebny więc będzie akt notarialny, protokół, w którym spisaliśmy stany liczników oraz dowód tożsamości..Dodaj nowy komentarz do artykułu Sprawdzamy stan techniczny
Nick: